Únor 2013

Hope dies last - Kapitola 9.

4. února 2013 v 18:00 | Steph |  Hope dies last
Den 'D'

"Takže, víme, co máme dělat, že?".
"Jasně že jo" usmála jsem se zákeřně a šli jsme 'na akci'.

-Můžete!
Napsala jsem Niallovi zprávu. Zrázu se rozzvonil zvonek.

"Tina, allez ouvrir!" přikázala mi Barnabé (náhradní máma). (Běž otevřít!)
"Je vais" odpověděla jsem a šla přímo ke dveřím otevřít.
"Ahoj, rád Tě poznávám. Jsem Harry" stál předemnou usměvavý a vysoký kluk s kudrlinami na hlavě.
"Ahoj, jsem Tina" usmála jsem se a podala mu ruku. "Mm, víš co máš dělat?".
"Jasně, neboj. Dokážu být hodně přesvědčivý" zasmál se.
"Dobře, dojdu pro ní" šla jsem pro Barnabé. Vysvětlila jsem jí, že před dvěma dny, když jsme byli v centru, jen tak ze srandy jsme se jakože 'zapsali' do soutěže, ve které kdo vyhraje, tak se zúčastní jednodenní prohlídky Paříže. Vysvětlila jsem jí, že jsme se zapsali jen tak, že jsme si mysleli, že namáme šanci vyhrát a že když už jsme to vyhráli, tak by jsme toho chtěli využít. Harry mluvil plynně francouzsky, že bych i já věřila, že je francouz, kdyby na mě předem nepromluvil anglicky. Barnabé se to nejdříve vůbec nelíbilo, že prý to nepůjde, ale Harry jí nakonec přesvětčil tím, že jí dal svůj slib, že budeme pod dohledem dospělích instruktorů a že se nám nemůže nic stát.

"Pouvez-vous imaginer l'instructeur principal" ukázala na Nialla, který právě přicházel. (Mohu vám představit hlavního instruktora.)
"Bon, d'accord alors" řekla trochu nevěřícným hlasem, ale ještě, že svolila. (No, dobrá tedy.) Když odešla, vrhla jsem se na obadva a objala je. Měla jsem velkou radost, že to vyšlo.
"Harry, moc děkuju" usmála jsem se na něj.
"Nemáš vůbec zač. Doufám, že to není naposledy, co tě vidím" oplatil mi úsměv, poplácal Nialla po zádech a odešel do taxíku.
"Vezmu si jen nějaké věci a hned jsem tady" řekla jsem Niallovi a odešla do pokoje.
"Em! Ono to opravdu vyšlo!" radovali jsme se.
"Hrozně ti přeju, aby ti to s Niallem dopadlo dobře" objala mě. V tu chvíli mi něco překazilo radost.
"Počkej, teď mi ale něco došlo.. Já si tu domlouvám schůzku s Niallem, ale přitom.. přitom mám Dominica přeci!" začala jsem být nejistá z toho, co dělám.
"Tino, poslouchej mě.." vzala mě za ramena. "..vyjdeš si s Niallem, jako s kamarádem, se kterým se chceš jen víc seznámit nic víc v tom není, jasné?".
"Dobře" byla jsem z toho trochu přešlá.
"Notak, vzchop se! Užiješ si to a s Dominicem to bude pořád to samé, jako doteď. Tak běž, ať na tebe nečeká dlouho".
"Ale co ty? Co budeš dělat?".
"Řeknu Barnabé, že mi není dobře, že jsem nemohla jet s vámi. Neboj, já se už zabavím".
"Tak dobře, mám tě ráda" objala jsem jí a šla říct Barnabé, že odjíždím. Niall mezitím zavolal taxíka, který hned přijel a my odjeli do centra.

"Takže co máme v plánu?" zeptala jsem se zvědavě Nialla.
"Jelikož máme celý den jen pro sebe, tak toho mám naplánovaného víc, než jen oběd. Ale bude to překvapení" podíval se na mě hrozně roztomilým pohledem.
"Dobře" usmála jsem se. Taxík nás zavezl přímo před restauraci. Niall mi jako džentlem otevřel dveře. Vešli jsme dovnitř a vybrali si stůl. Já jsem si objednala koktejl, který se jmenoval Shady Lady a k tomu špagety. Niall si dal Absolut Blue Moon a k tomu pizzu.

"Líbí se ti tady v Paříži?" zeptal se mě.
"Hrozně moc. Paříž je sen snad každé dospívající holky, jako jsem já. Sice mě mrzí, že se sem asi znovu nepodívám, ale o to víc se to snažím užívat".
"Neříkej, že se sem už nepodíváš. Nikdy nevíš, jaká příležitost tě sem může zavést".
"Já vím, ale při mém štěstí..".
"Když budeš sama přesvědšená, že se sem nevrátíš, tak nevrátíš. Musíš věřit, že ano, že budeš znovu stát před Eiffelovou věží, že tu budeš jíst špagety, které jsou typicky italské jídlo.." zasmál se. "..každý je strůjcem svého osudu. Tak prosím, nepřestávej věřit" usmál se.
"Dobře" oplatila jsem mu úsměv. Zrovna nám přinesli jídlo, tak jsme se do toho pustili. Bylo docela vtipné pozorovat Nialla při jedení.
"Čemu se směješ?" zeptal se trochu nechápavě s úsměvem.
"Ale ničemu, ty máš hodně rád jídlo, že?".
"Já pro jídlo žiju" nahodil takový legrační pohled.
"Je to vidět, věř mi" zasmáli jsme se a pokračovali v jídle. Když na talířích už nic nezbylo, Niall vše zaplatil a odešli jsme do ulic Paříže. Procházeli jsme se a povídali si o všem možném. Niall byl celý nadšený z toho, že miluji to samé jídlo co on, hlavně Nando's. A že se i trochu zajímám o fotbal.

Navštívili jsme Eiffelovu věž a Sochu svobody.
"Víš o tom, že to je poprvé, co jsem byla na Eiffelovce za tu dobu, co jsem v Paříži?".
"Oni vás sem ještě nevzali?" divil se.
"Nene, máme sem jít až zítra. Ale to je jedno, co budeme dělat teď? Mám ještě necelé dvě hodiny".
"Ohh, málem bych na to zapomněl! Musíme jít, za chvíli to začíná!" vzal mě za ruku a svyžným krokem jsme šli do nějaké kavárny, která byla spojená s velkým sálem.
"Nialle, co tu děláme?" zeptala jsem se ho se zmateným výrazem.
"Neboj, bude se ti to líbit, tedy, doufám. Pojď, najdeme si místa" sedli jsme si do druhé řady a já čekala, co se bude dít, když v tom najednou... http://www.youtube.com/watch?v=Fk1APTqmR9M
"Ó můj bože! Nialle! To je.." zašeptala jsem.
"Ano, doufám, že ho máš ráda" usmál se.
"Miluji ho!" dala jsem mu pusu na tvář. "Děkuju".

...

"Páni, Nialle.. Tohle byl úžasný den. Ani nevím, jak bych ti měla poděkovat. Na tenhle den budu dlouho vzpomínat" usmála jsem se.
"Nemáš za co. Já jsem si ho také moc užil. Jsi skvělá společnice".
"Ále, nepřeháněj.." začervenala jsem se.
"Nepřeháním" roztomile se pousmál.
"Už se asi neuvidíme, že?" řekla jsem smutně.
"Tino.." chytil mě za ruku. "..říkal jsem ti, že když v něco věříš, tak se to stane. Věř, že se ještě setkáme a uvidíš, že na sebe narazíme. Když jsme se seznámili v Sydney, doufal jsem, že se ještě setkáme a vidíš? Povídáme si tu".

V tu chvíli jsem si byla jistá, že se do něj zamilovávám. Byla jsem si vědoma toho, že když se do toho sladkého blonďáka zamiluji, bude to akorát trápení...

"Mám hroznou chuť tě políbit" zašeptal mi zahleděně do očí.
"Tak to udělej" pousmála jsem a nechala se políbit.
(http://24.media.tumblr.com/147b19a1ad2ccdf59e58203ca57c
6afa/tumblr_mfv0aenDUP1s18xtoo2_250.gif)


Líbí se vám? :)
(U otevírání gifů, musíte celý odkaz zkopírovat a dát nahoru do vyhledávače. Když dáte rovnou "Přejít ne adresu..." nezobrazí se vám to. Jen taková malá připomínka ;)